wineryan (wineryan) wrote,
wineryan
wineryan

הודעה לעיתונות:מתוך 10 התחזיות העיקריות של גרטנר להייטק ב-2007 ובשנים הבאות

הודעה לעיתונות
18.12.06
 
מתוך 10 התחזיות העיקריות של גרטנר להייטק ב-2007 ובשנים הבאות:
 
מספר שיא של כ-100 מליון מפעילי בלוגים במחצית הראשונה של 2007
 
עד סוף 2007, 75% מהארגונים יהיו נגועים ב"רושעות"
 
ויסטה תהיה ההכרזה המשמעותית האחרונה של Windows מיקרוסופט
 
גרטנר, חברת המחקר והייעוץ ל-ICT המובילה בעולם,פרסמה 10 תחזיות עיקריות המבטאות את המגמות והאירועים אשר ישנו את אופי העסקים וטכנולוגיות המידע ב-2007 ובשנים הבאות.
 
תחזיות אלו מתייחסות לתחומים טכנולוגיים כלליים ואינן ספציפיות לתעשיות מוגדרות או לתפקידים בתוך הארגון. התחזיות נועדו לעודד חברות היי-טק ומקצועני ICT בארגונים לפעול ולהיערך על מנת שיוכלו לנצל את השינויים המתקרבים ולא להיפגע מהם.
 
"בחרנו בתחזיות החשובות ביותר מכלל תחומי המחקר שלנו. המגמות והנושאים מצביעים על שינויים מהירים בהעדפות, בשווקים, בתרבויות ובטכנולוגיות", אמר דריל פלאמר, סגן נשיא
ו- Gartner Fellow . "מקצועני ה-IT חייבים לבחון תחזיות אלה כדי לאתר הזדמנויות להגדיל את תמיכתם בדרישות מונחות-צרכן ואת יכולתם לסייע לעסק לספק שירותים טובים יותר ללקוחותיו ".
 
התחזיות השנה כוללות:
 
ב-2009, ירד נתח השוק של עשרת ספקי המיקור חוץ המובילים ל-40% (מ-43.5% כעת), שווה ערך לשינוי של 5.4 מיליארד דולר בהכנסות. עם ירידתנתח השוק, חלק מספקיות מיקור החוץ המובילות יחדלו להתקיים במתכונתן הנוכחית. הפחתת מספר החוזים הגדולים, התגברות התחרות וצמצום בגודל החוזים מפעילים לחץ רב על ספקיות מיקור החוץ והן ייאלצו "לשחות או לטבוע", תלוי ביכולותיהן לתמוך במיקור חוץ מובחן ובפיתוח יכולות Multisourcing.
 
רק ספק שירות אחד מאזור אסיה/פאסיפיק יהיה אחד מ- 20 הספקים הגלובליים המובילים עד 2010. מספר שחקני הייעוץ הגלובליים  מאסיה הוא קטן יחסית. הדבר יגביל את יכולתן של חברות מאסיה להגדיל במהירות את ההכנסות ולהפוך למובילים גלובליים.
 
הבלוגים יגיעו לשיאם במחצית הראשונה של 2007. בהתחשב בתוחלת החיים הממוצעת של בעל בלוג ושיעור הצמיחה הנוכחי של בלוגים, יש כבר יותר מ-200 מיליון בלוגרים לשעבר. כתוצאה מכך, מספר השיא של מפעילי בלוגים יגיע לכ- 100 מיליון במחצית הראשונה של 2007.
 
עד שנת 2009, מנהלים בכירים יעניקו לאחריות חברתית ארגונית (CSR) קדימות רבה יותר מהעמידה בתקנות רגולציה. תקנות הפכו נושא מרכזי בקרב ממשלות ותאגידים, כאשר המטרה היא להבטיח התנהגות אחראית יותר. יחד עם זאת, הצורך של החברות לשאת באחריות חברתית כלפי העובדים שלהם, הלקוחות ובעלי המניות, גדל אף הוא. בעתיד נראה את מועצת המנהלים של חברות ומנהלים בכירים הופכים את הדינאמיקה החברתית לעדיפות קריטית יותר.
 
 
 
 
עד סוף 2007, 75% מהארגונים יהיו נגועים ב"רושעות" (תוכנות-מרושעות: Malware), בלתי ניתנות לגילוי ומונחות אינטרסים כלכליים, אשר חמקו ממערכות ההגנה ההיקפיות המסורתיות שלהם. סביבת האיומים משתנה – גדל מספר ההתקפות המכוונות ובעלות האופי הכלכלי כאשר ערכות ייצור אוטומטי של רושעות מאפשרות לייצר אלפי גרסאות במהירות כאשר מנגד טכנולוגיות תהליכי האבטחה הקיימים אינן עומדות בקצב .
 
ויסטה תהיה ההכרזה המשמעותית האחרונה של חלונות מיקרוסופט. הדור הבא של סביבות הפעלה יהיה יותר מודולרי ויתעדכן באופן גדל והולך. עידן הטמעות התוכנה המונוליטיות מתקרב לסיומו. מיקרוסופט תהיה שחקנית גלויה במעבר זה, והתוצאה תהיה יותר עדכונים גמישים לחלונות והתמקדות חדשה על האיכות באופן כללי. 

עד 2010, עלות הבעלות הכוללת על מחשבים אישיים תרד ב-50%. החשיבות הגוברת וההתמקדות בניהוליות, אוטומציה ומהימנות, יספקו אמצעי מבורך לבידול ה-PCs בשוק ההולך ונעשה צרכני יותר ויותר. כלי ניהול ותמיכה רבים יהיו זמינים אצל מספר רב של ספקים. יחד עם זאת, ספקים שיוכלו לקדם את הכלים ולספק דוגמאות ספציפיות של חיסכון בעלויות, ייהנו מיתרון בשוק.
 
עד שנת 2010, ניתן יהיה לאתר 60% מהאוכלוסייה הסלולארית בעולם באמצעות גישת
follow-me Internet הצומחת. תקנות מקומיות רבות נועדו להגן על פרטיות המשתמשים, אך דרישות גוברות לביטחון לאומי והגנת האזרחים מנטרלים חלק מהמגבלות על הפרטיות. יוזמות שיווקיות חדשות יעודדו משתמשים לוותר על הפרטיות, ותרחישים רבים אחרים יאפשרו לזרים לעקוב אחר המשתמשים.
 
עד 2011, ארגונים יבזבזו 100 מיליארד דולר על רכישת שירותים וטכנולוגיות רשת לא נכונות. ארגונים מפספסים הזדמנויות לבניית רשת שיכולה להביא להם יתרון תחרותי. במקום זאת, הם נוהגים לפי שיטות תכנון מיושנות ויבזבזו במשותף לפחות 100 מיליארד דולר בחמש השנים הבאות על רכישת שירותים וטכנולוגיות רשת לא נכונות.
 
עד 2008, קרוב ל-50% ממרכזי המידע בעולם, יחסרו את ההספק ויכולת הקירור הדרושים לתמיכה בציוד בצפיפות גבוהה. עם ריבוי צפיפות המעבדים, הבעיות בתחום זה ממשיכות לגדול. למרות שאתגר ההספק והקירור של ציוד מחשוב בעל צפיפות גבוהה יימשך בטווח הקצר, טכנולוגיות חדישות שיופיעו, יתחילו לספק פתרון לבעיה עד 2010.
 
 
אודות גרטנר
גרטנר מספקת את התובנה הטכנולוגית הנחוצה ללקוחותיה, על מנת לקבל את ההחלטות הנכונות, מדי יום. גרטנר מייעצת ליותר מ-12,000 ארגונים, בהם מנהלי מערכות מידע ומנהלי IT בכירים בארגונים ובמשרדי ממשלה, כמו גם חברות טכנולוגיה וגופי השקעות.
 
פעילויות גרטנר כוללות:
Gartner Research, גוף המחקר האנליטי
Gartner Events, מחקרים וכנסים למקצועני IT
Gartner Executive Programs, מועדון EXP המעניק לחבריו שירותי Networking; Gartner Consulting, ייעוץ בהתאמה אישית הממוקד במיקור-חוץ וניהול IT.  
 
  
 
משרדי החברה, שנוסדה ב-1979, נמצאים בסטמפורד-קונטיקט-ארה"ב, והיא מעסיקה כ-3,700 עמיתים, בהם 1,200 אנליסטים ויועצים ביותר מ-75 אתרים ברחבי העולם.
 
גרטנר המזה"ת מנוהלת מישראל, ומעסיקה 30 עובדים בישראל ובמדינות האזור. החברה מספקת שירותי מחקר ויעוץ ועורכת כנסים מקצועיים.
אתרי החברה: www.gartner.com www.gartner.co.il
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments