wineryan (wineryan) wrote,
wineryan
wineryan

שיפוץ לקראת השכרה ​--> טפחות נדל"ן > מדריך למשקיע .

שיפוץ לקראת השכרה
 

 
השכרת דירה היא שיטה נוחה ליצירת הכנסה חודשית נוספת, או לכיסוי עלות החזר המשכנתא. אבל לפני שמציעים את הדירה להשכרה, כדאי לערוך בה מספר תיקונים והתאמות, או במילים אחרות: שיפוץ.
 
 

נכון, שיפוץ דירות לצורך השכרה דורש השקעה של כסף וזמן. אבל מנגד - השיפוץ מעלה את ערך הנכס, הופך אותו לאטרקטיבי יותר עבור שוכרים פוטנציאליים ומאפשר לגבות דמי שכירות גבוהים יותר.


תקציב השיפוץ

תקציב שיפוץ דירות המיועדות להשכרה צריך להתחשב בסכום הפנוי להשקעה ובשכר הדירה המבוקש. על ההשקעה להיות נבונה: אם מדובר בדירה ממוצעת המיועדת להשכרה לשנים ארוכות, הרי שאין היגיון כלכלי להיכנס לחובות רק כדי להתקין בה נברשות פאר או רצפת שיש יוקרתית. מצד שני, מאחר ששיפוץ דירות לא נעשה מדי יום, כדאי שלא להתפשר על איכות החומרים והעבודה.

השורה התחתונה: יש למצוא את "שביל הזהב" - שיפוץ איכותי, אבל בעלות סבירה והגיונית, שתקנה למשכירים (וגם לשוכרים) שקט נפשי ואיכות חיים.

בעלי "ידיים טובות" יוכלו לחסוך בעלויות ולבצע חלק מהשיפוץ באופן עצמאי: עבודות מסוימות הן קלות יחסית, ובחנויות "עשה זאת בעצמך" ניתן למצוא מבחר גדול של חומרים וכלים פשוטים ויעילים. ניתן, כמובן, להסתייע בגורם מקצועי - קבלן שיפוצים שיכין את הדירה להשכרה. במידה ואכן בוחרים להסתייע בקבלן שיפוצים מקצועי, מומלץ לבחור קבלן בעל ניסיון והמלצות מהימנות ולחתום איתו על הסכם ביצוע .

דגשים בשיפוץ להשכרה

כשמשפצים דירה לצורך השכרה, כדאי לשים לב למספר גורמים שיכולים להשפיע על גובה השכירות ולחסוך לכם הרבה טרחה בהמשך:

 • קירות - סתימת חורים וסדקים, טיפול בנקודות עובש, שיוף יסודי וסיוד / צביעה כללית. דירה מסוידת ומבהיקה מקנה רושם של נכס מטופח ומושקע. 

 • אינסטלציה - אם מדובר בשיפוץ גדול ויסודי, זו הזדמנות טובה לבדוק את מצב הצנרת בדירה, ובמידת הצורך, להחליפה.

 • כלים סניטריים – חשוב לערוך ניקוי ייסודי של חדר האמבטיה בחומרים ייעודיים, להיפטר מכתמים וקילופי צבע ולצבוע צביעה מלאה. במקרה שמדובר באמבטיה ישנה מאוד, כדאי לשקול את החלפתה באמבטיה חדשה ומודרנית. יש לבדוק את מצב הכיורים והאסלה, ובמידת הצורך - להחליף אותם.

 • ברזים - מהמתקנים המרכזים תלונות רבות של שוכרים. זאת, מאחר שלברזים יש אורך חיים מסוים, ועם השנים הם נוטים לפתח דליפות. אם מדובר בברזים ותיקים, מומלץ להחליף אותם בחדשים. רכישת כמות של ברזים עשויה להקנות הנחה מסוימת במחיר. ברזים חדשים אף יכולים להעניק לכיורים ולאמבטיה מראה חדש יותר.

 • מטבח - חלק מרכזי בדירה, ובעל משקל רב במסגרת השיקולים של שוכרים פוטנציאליים. בהנחה שהמטבח אינו ישן מאוד, אין צורך להשקיע במטבח חדש בעלות של עשרות אלפי שקלים. עם זאת, בהחלט יש צורך לשפץ את המטבח קיים ולשוות לו מראה מטופח.

 • שקעי חשמל - יש לבדוק, באמצעות חשמלאי מוסמך, את מצב השקעים והחיווט. בנוסף, כדאי להחליף את מכסי הפלסטיק שעל השקעים בכיסויים חדשים: מכסים מודרניים מותירים רושם טוב.

 • מזגן - דירה שאינה ממוזגת עלולה להרתיע שוכרים פוטנציאליים. במסגרת השיפוץ, מומלץ להתקין לפחות מזגן אחד בסלון (המותאם מבחינת ההספק שלו לגודל החדר), ולשקול בחיוב התקנת מזגן נוסף קטן יותר בחדר השינה. אפשרות נוספת (בעלות גבוהה הרבה יותר): התקנת מערכת מיזוג מרכזית.

 • דלתות - סתימת סדקים, שיפוץ וצביעה מלאה. במקרה שיש צורך להחליף חלק מהדלתות בבית, כדאי לשקול לרכוש כמות של דלתות זהות - ולהחליף את כולן. דלתות זהות מקנות לבית מראה אחיד ומושקע. בנוסף, רכישת כמות של דלתות עשויה להקנות הנחה מסוימת במחיר.

 • דוד שמש / חשמל - יש לבדוק את תקינות הדוד הקיים בבית. במקרה שעולה הצורך להחליף אותו. מומלץ להתקין דוד שמש. אמנם מדובר בהשקעה לא מבוטלת, אבל חשובה: "האם יש דוד שמש או רק דוד חשמל?" - היא אחת מהשאלות הקבועות של המתעניינים בשכירת דירה.

 • תריסים - תריסים ישנים הם מקור לתקלות ולתלונות של השוכרים. אם מערכות התריסים בדירה כבר ישנות, כדאי להחליפן בחדשות. לחילופין, ניתן להסיר מערכות ישנות ולהתקין במקומן מוטות לתליית וילונות.

 

לא לשכוח: בתום השיפוצים יש לנקות היטב את הדירה ולהשאיר בה רק את הרהיטים המיועדים לשימוש השוכרים (במידה ויש כאלה). דירה משופצת, נקייה ונטולת רהיטים מיותרים תיראה מושקעת, מטופחת ומרווחת יותר.

 

* המידע במדריך זה אינו בבחינת ייעוץ ואינו מחייב את הבנק.

 
Tags: השכרה, נדל"ן, שיפוץ
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments