wineryan (wineryan) wrote,
wineryan
wineryan

ד"ר אשר גתי - צדק למרגלית הר-שפי!


ד"ר אשר גתי                                                                                                          19.10.2010

                                  צדק למרגלית הר-שפי!

 

מרדכי אורן, קיבוצניק מפעילי מפ"ם, הודה בזמנו בפשע שלא ביצע. אולם, יגאל עמיר מתעקש להפליל עצמו ברצח רוה"מ ודבר זה מחייב הסבר. מצד אחד, אם הוא יתכחש לתפקיד שאותו הסכים למלא בשליחות השב"כ - להתנקש ברבין בכדורי סרק - הוא עלול ל"התאבד" בתאו. אך מהצד השני, אם יודה בשיתוף הפעולה שלו עם השב"כ, הוא יאבד את כבודו בחוגו החברתי שיראה בו "שטינקר". לפי הגירסה הרשמית שנכתבה ע"י הפתלוג ד"ר יהודה היס - תחת עינו הפקוחה של השב"כ - רבין נרצח כתוצאה מ-2 כדורים שחדרו מגבו ונשארו בתוך גופו. זאת, בסתירה לדו"ח הרפואי של ד"ר גוטמן ולהצהרות לתקשורת של מנהל ביה"ח "איכלוב", פרופ' גבי ברבש, ושל שר הבריאות דאז, ד"ר אפרים סנה, כי רבין נורה בחזהו. ההוכחה החותכת לכך הוא הדף עם "שיר לשלום" הספוג בדמו של המנוח ובו פיח וחור ירי. הדף היה תחוב בכיס (ימין) חזיתי של המקטורן (או החולצה) של רבין, והוצג לתקשורת העולמית בידי איתן הבר ( לוט: דף "שיר לשלום" מוכתם בדמו של יצחק רבין ז"ל). רק מי שישב במכונית בצמוד לרוה"מ היה יכול לדחוף את אקדוחו בין כפלי השיר!  אולם, כדי "להפיל את התיק" על יגאל עמיר, נורה רבין בגבו לאחר שכבר נקבע מותו ע"י ד"ר גוטמן מכדור אחד בחזהו. כדור זה - בקוטר 0.22 - נראה בצילום הרנטגן שנחשף ע"י ד"ר היס בערוץ ה-2 (בכתבה של רונן ברגמן) במלאת 10 שנים לרצח. העובדה שבגנזך המדינה נסתם חור הירי בדף השיר רק מלמדת על חשיבותה של ראיה זו, בעוד שהאקדח הועלם ע"י מנחם דמתי, נהגו הקבוע של שמעון פרס. אז איך מרגלית הר-שפי, היתה יכולה למנוע את רצח רוה"מ...?

 

מסמכי המשטרה מאשרים שעמיר ירה רק כדורי סרק. אז מכדורו של מי נפצע המאבטח, יורם רובין ? בהתאם לקלטת שהוצגה לציבור כחודש לאחר הרצח, יגאל עמיר לא היה כלל במצב בו היה יכול לירות ברבין לכוון החזה. לפי תצהירו של קצין הביטחון של "איכלוב", עמוס בן-דב, אשר זיהה שני כתמי דם גדולים על מושבי מכוניתו של רוה"מ - במושב שליד הנהג נורה אדם נוסף. ככל הנראה, איש השב"כ יואב קוריאל ז"ל, שהיה מפעילו של יגאל עמיר ואשר "התאבד" לפי הגירסה הרשמית. ראוי להבהיר כי ממקום מושבו, קוריאל לא היה יכול לדחוף את קנה אקדחו בין כפלי השיר! הוצאת הקליעים הרבים מגופתו תוכיח שקוטרם (0.22), וכי הם נורו מהאקדח בו נרצח רוה"מ. יורם רובין, זוהה כרוצחו של רבין ע"י מאבטחו האישי של נשיא צרפת, ז'אק שיראק, בתקרית דיפלומטית עליה דווח ב"הארץ" (23.6.96). לאחריה הוא התמנה לאחראי על אבטחת שגרירות ישראל בוואשינגטון - ע"י ראש השב"כ דאז, עמי איילון, אשר ככל הנראה הולך שולל ע"י פיקודיו בשרות. קשה להאמין שהידע של ה-CIA על רובין לוקה בחסר, בהשואה לידע של הביון הצרפתי. מכאן, ששרותו הממושך בארה"ב יכול להתפרש גם כמתן חסות לסוכן כפול. מן הראוי לשאול בקשר לזה את ביל קלינטון ("שלום חבר"). במיוחד לאחר שבתגובה לפיצוצי אוטובוסים מרובי נפגעים, רבין הודיע לו על החלטתו להפסיק את "אוסלו". הודעה דומה נמסרה גם לשמעון פרס אשר בן חסותו, כרמי גילון, עמד בראש השב"כ כאשר נרצח רוה"מ ברכבו, ואנשי שב"כ נוספים יורים בגופה ומאלצים את הפתלוג הממשלתי לכתוב דו"ח שיקרי. על היחס השונה של רבין ופרס לטרור מעיד בספרו גם בוגי עלון. בשים לב לשקרים הרבים  בהם הולעטו חברי "ועדת שמגר", יש לפתוח אותה מחדש, ובהקדם!

 

לנוכח השחיקה במעמדה של ישראל מאז מותו של רבין, דוקא חוגי הימין הם שצריכים להתאבל עליו - כפי שמתאבלים על רצח גדליה. מן הראוי שבעם ישראל יוכרז על אבל לאומי, ביום י"א בחשון (יום פטירתה של רחל אמנו), בו יצומו מעלות השחר עד צאת הכוכבים. ניתן להניח כי בהנהגתו של יצחק רבין לא היינו מבצעים את ההתנתקות או מקבלים עלינו את "מפת הדרכים". זו נהגתה בריאד (באביב 2002), ואם תתממש התוכנית להקמת מדינה פלשתינאית - ב"גבולות אושוויץ", אליבא ד'אבא אבן ז"ל - תהייה זו התחלת הסוף של מדינת ישראל. ביל קלינטון התחמק מלמלא את התחייבותו (ב"הסכם ואי") לשחרר את יונתן פולארד, ובדומה לחבר מפלגתו, ג'ימי קרטר - וככל הנראה (בתקוה שנתבדה) גם ברק אובאמה - הוא רחוק מלהיות ידידנו! בהליכתה במתווה של ועידת אנאפוליס תשלים ישראל את מצעד האיוולת - שהחל בהסכם אוסלו - בדרך להפיכתה ל"מדינת בננה" מוכת טרור או ל"מדינת אזרחיה", במקרה הטוב.

 
נירה אפוא כי הירייה בוצה כשקנה האגדח הקטלני נדחף בין הרכים של דף הנייר

ד"ר גתי (מושב מגדים) הוא חוקר  ומרצה בתחומי האנרגיה  והסביבה הימית, ובסכסוך ישראל-ערב.

asher_gitay@walla.co.il

 


Tags: hebrew
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments