wineryan (wineryan) wrote,
wineryan
wineryan

"העקשנות" נתניהו נמצאת במקומה - תקציר של המאמר שהתפרסם לאחרונה ברוסית


"העקשנות" נתניהו נמצאת במקומה
מעת מארק פרלמן, פרופסור לפיסיקה, ירושלים (תקציר ותרגום - שלי)
אנחנו-כאן המגזין הבינלאומי היהודי (C)
261# , 3 יוני 2010 (או ראה רשימה הבאה בבלוג הזה)


מקורות אלטרנטיביים מחפשים זמן רב. הטובים שבהם - כוח היתוך(fusion power). היצירה שלהם הוא בהחלט אפשרי, ועל פריצת דרך יכולה לקרות בכל יום, אלא של 60 שנה במחקר טרם להניב תוצאות מעשיות.

כמה שנים לפני שאנחנו פרופ 'מירון Amusia ניתחו את כל מקורות חלופיים אפשריים של אנרגיה [1]. התקווה העיקרית בטווח הקרוב, אנו הצמיד על חידוש בניית הכור, השיטות הביולוגיות של הפקת הגז, תוך ציון כי הם יובילו למסקנה שרשרת המזון של המוני ענק של החקלאות. בטווח הארוך נותרת, כתבנו, יישום של התגובות התרמו מבוקרת, וגם כדי למצוא דרכים לשימוש hydrates קריסטל ביפן.

והנה, בחודשים האחרונים, אין הגזמה מיותרת, את פריצת הדרך ההיסטורית בעולם שנקרא "פצלי שמן"! (ב-Internet יש מאמרים רבים בנושא זה).

כדי להבין ולהעריך את מה שקורה - זה נקרא "המהפכה הפצלים" יצטרכו לתת הסבר מדעי.
משנות ה - 1980, התחיל להיות ברור כי בענני גז ואבק, המקיפים כוכבים צעירים ממנו כוכבי לכת נוצרים ואחר כך, כבר יש כמות עצומה של חומר אורגני, ואפילו תרכובות מורכבות למדי הנובעות מקרינה אולטרה סגול מהכוכב.
עיבוי של ענן פלנטרי אמורים להביא הספגה של הכוכבי לכת בשארים אורגניים בערך באותו עובי בכל מקום . בחלק המרכזי של הליבה ואת המעטפת התחתונה היא, כמובן, התפרקה, אבל בשכבות גבוהות יותר - צפויה לשמור בצורה של התפלגות אחידה כמעט של גז נוזלי.

אבל למה נפט וגז אינם בכל מקום, אלא רק באזורים מסוימים?יאופיזיקאי פרופסור Guram Gugunava בטביליסי, הראה כי שדות נפט וגז הממוקמים בעיקר על הגבולות המערביים של לוחות טקטוניים, עשר מהן יוצרות את פני כדור הארץ.
לקרת 2002, מישהו (ככל הנראה, את החברה Davon אנרגיה, ארה"ב) בא עם רעיון מבריק: למה לקדוח בארות חדשים, המנקזים גז מן אזור קטן - עדיף להרחיב את האזור. ובשביל זה ניתן, לאחר הקמת פיר אנכי, לקדוח בארות אופקיים (ק"מ 2-3 הארוך) - הם אוספים גז בנפח גדול יותר של סלעים, לשם יכולים להכניס נוזלים וכך להגדיל את הלחץ בצירי הפתיחה ו"כיסים" של גז, וכו '

הפתיחה, לא היה פתאומי והוא היה גאוני באמת.
עלות הייצור מפצלי שמן גבוה יותר מזו של הנפט והגז הפורצים בחופשיות מבערות. אבל אם לוקחים בחשבון את עלות ההובלה - , את הטענות של יצרנים-מונופולים, את הלחץ הפוליטי שלהם, וכו ' - המחירים אינם שונים כל כך.(פוטין מיהר להוריד 30% ממחיר הגז לאוקראינה)
אבל אנו מעוניינים בהשלכות הגיאופוליטיות אפשריים מ"המהפכה הפצלים. בוא ננסה לנסח.

1). הדרישה צריכה להגביר את התחרות בין המדינות המייצאות, דבר שעלול להוביל להתפרקות של אופ"ק, או לפחות לצמצם את ההשפעה שלה, כדי לצמצם את הלכידות של העולם המוסלמי. לכן, יכול לשנות את התמונה של בריתות בינלאומיים...
3) ). פיתוח נרחב של ייצור מפצלי שמן צריך לקחת במדינות המפותחות לפחות 2-3 שנים. לפיכך, האפשרות של השפעות על הפוליטיקה העולמית היא מוגבלת בזמן: לכן צריך לזרז את ביצוע דברים רצויים (למי?)- להשיג מקסימום לפני השינוי המבני הבלתי נמנעות של הסביבה הגלובלית.
במיוחד על ישראל.
התגלית האחרונה של שדות הגז מול חופי הארץ - פוטנציאלית מפחית את התלות ביבוא. ויש פצלי שמן בנגב, אותם אפשר לפתח לפי הטכנולוגיה החדשה.
מגבלות זמן מחמירים - צריך להקפד לפתור את כל הבעיות תוך שנתיים! למה?
כי אחרי שנתיים משהו בבחירות לנשיאות ארה"ב  !Cherchez la femme
אם, כפי שניתן לשער, המהפכה הפצלים תתרחש במלוא עוצמתה, את העולם האיסלאמי תאבד הרבה מין הכוח הפוליטי שלו. לכן עליו למהר להשלים את הפרויקטים המרכזיים בו - להפעיל לחץ על ישראל
ומה לגבי ישראל? המהפכה, שתיארנו - מתנה פתאומית של הגורל או ההשגחה עליונה (קח מה שאתה רוצה). הזמן עכשיו משחק לטובתנו, לכן העיקר - לא לצאת מכלים, למשוך, למשוך את הזמן
 

Tags: shale gas, גז מפיצלי שמן, מהפחת גז, פצלי שמן
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments